Masérská škola Věry Krásné

REFLEXOLOGIE

Reflexologie je metoda stará několik tisíc let. Kořeny této terapie sahají do oblasti Číny, Vietnamu či Egypta, ale je uznávaná i současnou západní medicínou. Je založena na myšlence, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které jsou přímo propojeny s jednotlivými orgány, svaly, klouby a částmi těla skrze nervová propojení.

Naše chodidla představují dokonalou mapu těla. Celé tělo je promítnuto do reflexních plosek na chodidlech (také na rukou). Reflexologie působí tlakem na reflexní plosky a tím pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah, posiluje činnost jednotlivých orgánů, uvolňuje blokace pohybového aparátu. Zkušený terapeut díky této metodě rozpozná příčiny zdravotních problémů, diagnostikuje je, a zároveň správnou stimulací napomůže tělu spustit léčebné procesy.

mapa tlakových bodů

Kompletní výuka je rozdělena do tří na sebe navazujících kurzů "Reflexologie 1 a 2".

Náplň kurzu Reflexologie 1

V průběhu víkendového kurzu Reflexologie 1 Vám vysvětlíme principy a techniky reflexologie a vhodnost/nevhodnost jejího použití. V kurzu je kladen důraz na přístup ke klientovi, jeho přípravu před terapií a především na praktické procvičování jednotlivých hmatů na modelových klientech. Naučíme Vás orientovat se na chodidle, aplikovat uvolňovací a vyrovnávací hmaty, ošetření a uvolnění plosky chodidla. V tomto kurzu žáci aplikují veškeré hmaty na vlastní chodidla.
Kurz Reflexologie nelze absolvovat bez předchozího zdravotnického vzdělání nebo bez absolvovaného rekvalifikačního kurzu

Náplň kurzu Reflexologie 2

Ve druhém kurzu je vyučováno nadstavbové akupresurní ošetření krční páteře a zad a důležité akupresurní body první pomoci.
Kurz Reflexologie 2 nelze absolvovat bez předchozího kurzu Reflexologie 1 nebo bez doložení potvrzení o absolvovaní kurzu Reflexologie v jiných masérských školách.

Volné termíny kurzů

KURZ

TERMÍN

FORMA

CENA


V ceně kurzu je zahrnut certifikát o absolvování kurzu a výukové materiály.

Co s sebou...?

  • Sešit či blok a psací potřeby
  • Prostěradlo
  • Velký a malý ručník
  • Pohodlný pracovní oděv světlé barvy
  • Přezůvky
  • ...a dobrou náladu