Masérská škola Věry Krásné

SEZNÁMENÍ S AJÚRVÉDOU

Traduje se, že Ajúrveda byla indickým prorokům (rišiúm) zjevena před tisícovkam let, kdy jim bylo sděleno tajemství dlouhověkosti pomocí principů, které vytváří zdraví, krásu a pohodu. Jedním z významů Ajúrvedy je její důraz na celistvost, uvědomnění si propojení hlubších vazeb, které nás učí, že vše souvisí se vším. Pochopením našeho vlastního těla a prožitků, můžeme dojít k hlubším znalostem vesmíru kolem nás. Ajúrveda je věda o dlouhověkosti, komplexního způsobu bytí a žití, který zahrnuje fyzické, psychické, emociální a spirituální zdraví. Učí pochopit vztahy vzájemného působení mezi naším vnitřním a vnějším světem a zdravím jedince. Ajúrveda není pouze alternativní medicína, tak jak ji máme v našem podvědomí uloženou v západním pojetí my, ale zabývá se velice širokým spektrem celkového zdraví jedince a je to naprosto unikátní, celistvý preventivní systém. Ajúrveda nás učí co je to zdraví, poukazuje na skutečnost, že zdraví člověka je udržováno, pokud jsou tři energie v našem těle (známé jako Váta, Pitta a Kapha) vyrovnány a v harmonii a že se lze dožít vysokého věku v dobrém zdraví

buddha

AJÚRVÉDSKÉ MASÁŽE ABHYANGA A GARSHANA

Abhyanga

Významným odvětvím ayurvédské medicíny je Ajúrvédská masáž. Masáž, vedle stravy, je dle Ajúrvédy jeden z klíčových faktorů, které napomáhají prožití kvalitního života. Ajúrvédská masáž je hluboce relaxační technika, která klade důraz na individuální přístup ke klientovi. Soustřeďuje se na tělesný typ člověka, na jeho zdravotní stav a specifické potřeby. Podle nich se přistupuje k jednotlivému výběru masážního oleje a druhu masáže. Používané oleje prohřívají organismus, pronikají hluboko do pokožky, kterou tak čistí a vyživují, navíc mají protizánětlivý a antioxidační účinek.

Garshana

Indická masáž, která se provádí speciálními ajúrvédskými rukavicemi z planého hedvábí. Slouží k prokrvení, intoxikaci organismu a stimulaci pojivových tkání. Má silný účinek na redukci celulitidy a je proto často používána jako anticelulitidní konturační kůra.

Náplň kurzu

Kurz, který vám nabízíme je čtyřdenní, rozdělen do dvou víkendů. První víkend se seznámíte s Ajúrvedou, povíme si něco o konstitučních typech, energiích Váta, Pitta, Kapha. Dozvíte se důležité informace o masážních olejích a naučíte se olejovou masáž Abhyanga. Ve druhém víkendu budeme pokračovat v prohlubování a opakování teoretických znalostí a naučíte se další masážní techniku, v České republice zatím málo rozšířenou masáž Gharshana, která se provádí ve speciálních rukavicích a velice často se pojí právě s výše uvedenou masáží Abhyanga.
Na kurzu vás čekají různá překvapení v podobě ukázek yogy, meditačních technik a jiných lahůdek, které má pro vás vaše lektorka nachystané.

O Lektorce

Andrea Nilsen je česká cestovatelka a seminaristka, která se během svých cest zamilovala do jihovýchodní Asie a konkrétně Srí Lanka se stala jejím druhým domovem. Od svých devatenácti let na svých cestách sbírá zkušenosti a učí se o sobě, lidských bytostech, jinému pohledu na svět a hlavně své zodpovědnosti za svůj vlastní život. Domluví se několika jazyky, ale preferuje univerzální jazyk lásky a soucitu, kterými komunikuje nejraději. Od roku 2008 pak v Čechách vyučuje yogu, masážní techniky především východní medicíny a také pořádá semináře. V dnešních dnech dělí svůj život mezi Srí Lanku a Čechy, kde učí.

Volné termíny kurzů

KURZ

TERMÍN

FORMA

CENA


V ceně kurzu je zahrnut certifikát o absolvování kurzu a výukové materiály.

Co s sebou...?

  • Sešit či blok a psací potřeby
  • Prostěradlo
  • Velký a malý ručník
  • Pohodlný pracovní oděv světlé barvy
  • Přezůvky
  • ...a dobrou náladu